دفتر تهران : ۰۲۱-۷۷۴۳۸۸۸۲

دفتر بندرعباس : ۰۷۶-۳۳۳۳۹۵۳۸

  • صفحه نخست
  • میزبانی وب
  • خدمات نمایندگی
  • خدمات دامنه
  • سرور مجازی
  • سرور اختصاصی
  • سایر خدمات
  • ارتباط با ما

VMWare چیست ؟

Virtualization یا به اصلاح مجازی‌سازی VMWare تکنولوژی است که بوسیله آن می توان اجرای همزمان دو یا چند سیستم عامل بر روی یک سرور را داشته باشیم به نحوی که باعث بهره وری در هزینه های سخت افزار و نرم افزار و همچنین استفاده بهینه از تمامی منابع سیستمی می باشد. اما نکته حایز اهمیت این است که مجازی سازی به تنهایی، مشکلاتی را در بر دارد که در صورت خرابی یک سرور تمامی سرویس‌های مجازی سازی شده روی ان از مدار خارج خواهند شد.

ایستگاه کاری VMware چیست؟

نرم افزار قدرتمند ماشین مجازی ، طراحی شده برای توسعه دهندگان نرم افزارها و مدیران سیستم و کسانی است که می خواهند در ساختار نرم افزاری شان تغییرات اساسی بدهند

 

ایستگاه کاری VMware چگونه کار می کند؟

این ایستگاه کاری با فعال سازی چند سیستم عامل و برنامه های کاربردی مربوط به آنها به طور همزمان روی یک ماشین فیزیکی منفرد، عمل می کند.

سیستم عاملها به همراه نرم افزارهای کاربردیشان در ماشین مجازی همگی روی یک قطعه از سخت افزار نشسته اند. لایه مجازی سازی VMware، منابع سخت افزار فیزیکی را به منابع ماشین مجازی می نگارد به طوری که انگار هر ماشین مجازی ، پردازنده ، حافظه و دیسک و ابزارهای o/I ویژه خود را دارد و همگی مطابق استاندارد رایانه های X86هستند.

به کمک ایستگاه کاری VMware شبکه های مجازی پیچیده ای راه اندازی می کنید و انواع نرم افزارها را در هر محیطی که می خواهید به طور همزمان اجرا کنید و همه اینها را یکجا روی سیستم خود انجام دهید.

بدون نیاز به انجام عملیات پارتیشن بندی دوباره دیسک و سیستم عاملی جدید نصب کنید و بدون این که سیستم را از نو بوت کنید بین سیستم عاملهای نصب شده روی رایانه تان سوئیچ کنید.

 

امکانات نرم افزار VMware Workstation :

 

– نصب انواع لینوکس و ویندوز و سیستم عاملهای دیگر در ویندوز از طریق این نرم افزار

– برقراری ارتباط راحت بین ویندوز و سیستم عامل میهمان

– کپی و Paste متن بین دو سیستم عامل

– انتقال فایل بین دو سیستم عامل به سادگی یک کشیدن و رها کردن

– پایداری بالا در هنگام کار

– سازگاری با انواع سیستم عامل های جدید 32 بیتی و 64 بیتی و حتی ویندوز 7

– سرعت بالا در هنگام اجرای سیستم عامل میهمان

– قابلیت برقراری شبکه بین دو ویندوز

– استفاده از اینترنت سیستم عامل میزبان بدون تنظیمات خاص

– شناسایی سیستم عامل نصبی به صورت خودکار

– قابلیت کار با فلاپی و USB کامپیوتر میزبانبرچسب ها : , , , , , ,