دفتر تهران : ۰۲۱-۷۷۴۳۸۸۸۲

دفتر بندرعباس : ۰۷۶-۳۳۳۳۹۵۳۸

  • صفحه نخست
  • میزبانی وب
  • خدمات نمایندگی
  • خدمات دامنه
  • سرور مجازی
  • سرور اختصاصی
  • سایر خدمات
  • ارتباط با ما

True Speed چیست؟

بخش مهمی از اعتبار پلکستور مربوط به فناوری‌های اختصاصی و نوآوری‌های این شرکت در زمینه راه‌حل‌های ذخیره‌سازی اطلاعات است و در میان این تکنولوژی‌ها می‌توان به فناوری True Speed اشاره کرد که True Speed در محصولات پیشرفته پلکستور مانند M5 Pro Xtreme مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب نگاهی داریم به فرآیند اجرای تکنولوژی True Speed و تاثیری که در افزایش سرعت و کارایی درایوها دارد.

True Speedچیست؟

یکی از مهمترین نگرانی‌های کاربران در مورد درایوهای SSD به عدم اطمینان آنها از طول عمر و ضعف کارایی در سایر برندهای موجود در بازار مربوط می‌شود. این موضوع یکی از دلایل اصلی پیشرفت فناوری True Speed است که برای افزایش طول عمر و حفظ کارایی درایو SSD در بلند مدت توسعه پیدا کرده است و از طریق بازگشت سریع به عملکرد اولیه، درایو را قادر می‌سازد حتی پس از اجرای سخت‌ترین برنامه‌ها کارایی خود را حفظ کند.

 

مکانیسم True Speed

فناوری True Speed که در M5 Pro Xtreme استفاده شده است، دو بخش سخت‌افزاری و firmware اختصاصی پلکستور را شامل می‌شود. کنترلر 88SS9187 ساخت Marvell که در سطح سرورها مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای دو هسته پردازشی ARM است و ویژگی‌های قابل توجهی در ارائه بهترین کارایی دارد. بخش فلش در این محصول نیز از نوع حافظه‌های سریع 19 نانومتری ساخت توشیبا است و به دلیل نوع فرآیند نوشتن داده‌ها که در کارخانه‌های پلکستور بکار می‌روند همانند سایر محصولات این شرکت پایداری بسیار بالایی دارد. پلکستور یکی از معدود سازندگانی است که یک تیم کامل و باتجربه برای بخش firmware دارد و از این طریق می‌تواند عنصر سوم میان سخت‌افزار و نرم‌افزار را توسعه دهد و ترکیبی انحصاری ارائه کند. بخش firmware سه ویژگی کلید‌ی را فراهم می‌کند:

بازیابی سریع- یک حالت فوق پیشرفته از جمع‌آوری داده‌های زائد با تقویت نوشتار در سطح پایین (Low Level)

توازن سراسری و موثر استهلاک- کنترل توزیع داده‌ها و تغییر اندک آنها برای افزایش طول عمر حافظه فلش

مدیریت بلوک‌های نادرست-تضمین نگهداری اطلاعات در سلول‌های پایدار

 برچسب ها : , ,